Hizmetlerimiz
Ağız ve Diş Sağlığı Tedavileri

Unutmayın; vücudumuzun yaşamını sürdürebilmesi için barınmaya, beslenmeye ve bol kahkaya ihtiyacı vardır! Beslenme ve kahkaya giden yol kliniğimizden geçiyor.

Güzel ve içten bir gülümseme için siz değerli misafirlerimize sunduğumuz hizmetlere aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Diş İmplantı Tedavisi

Diş İmplantı Tedavisi (Dental İmplantoloji), hiç diş olmayan üst veya alt çeneye yerleştirilen implantların üzerine dişlerin oturtulması ile uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Lamine Diş Kaplama Nedir?

Yaprak diş kaplaması olarak da bilinen lamina diş kaplaması uygulamaları son dönemlerin en çok tercih edilen diş tedavi yöntemlerinden biridir. 

Kanal Tedavisi (Endodonti)

Dişlerin çekilmesine neden olan pek çok sorunun çürük aşamasında iken tedavi edilmesine olanak sunarak dişin çekilmesinin de önüne geçer.

Çapraşık Dişlerin Tedavisi (Ortodonti)

Çapraşık dişlerin tedavisi için genellikle diş telleri ve şeffaf diş düzeltici plaklar tercih edilmektedir. Diğer diş tedavi yöntemlerine göre biraz daha uzun süren bir uygulama olsa da her zaman başarılı ve çok daha sağlıklı çözümler elde edilmektedir.

Diş Beyazlatma İşlemi (Bleaching)

Estetik diş hekimliği içerisinde de önemli bir yere sahip olan diş beyazlatma yöntemleri ile dişlerin doğal renginden daha beyaz bir renk elde edilmesi sağlanır.

Inley ve Onley Diş Restorasyonu

Özellikle kırılmış ve arka dişlerde daha sık görülen ileri seviyedeki çürük sorunlarının tedavi edilmesi için Inley ve Onley diş restorasyonu işlemleri yapılmaktadır. Bu özel işlemlerin yapılabilmesi için yine özel bir kompozit dolgu malzemesi tercih edilir.

uyurken dis ve cene sikma problemi bruksizm tedavisi

Uyurken Çene Sıkma Tedavisi (Bruksizm)

Bruksizm sorununu yaşayan kişiler hem uyku esnasında hem de uyanık iken sürekli olarak bilinçsiz bir şekilde dişlerini sıkarak gıcırdatabilirler.

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

0 ile 13 yaş arasındaki çocukların dişlerinin daha sağlıklı bir şekilde gelişmesi ve tedavilerinin yapılması için faaliyetini sürdüren Diş Hekimliği dalı olarak tanımlanabilir.

zirkonyum dis kaplama maltepede ozel dis klinigi dent sahil

Zirkonyum Diş Kaplama

Sadece dişlere kalıcı beyazlık kazandırdığı için değil diş eti sağlığına sunmuş olduğu katkılarından dolayı da zirkonyum diş kaplama yöntemi oldukça avantajlı bir uygulamadır. Oldukça sağlam bir kaplama olan zirkonyum kaplama sert darbelere karşı dayanıklılığı ile de bilinmektedir.

Porselen kron ve porselen veneer kaplama maltepe ozel dis hekimi

Porselen Kron ve Porselen Veneer Diş Kaplamaları

Diş porselenleri hem kron hem de veneer şeklinde kullanılabilmektedir. Bu noktada doğal ve bembeyaz dişlere sahip olmak esas amaçtır. Kron ve veneer benzer özelliklere ve benzer görünümlere sahiptirler. Ancak her iki diş kaplama çeşidinin uygulama özellikleri açısından farklılıkları bulunmaktadır.

Ağız Diş Ve Çene Cerrahisi

Estetik diş hekimliği içerisinde de önemli bir yere sahip olan diş beyazlatma yöntemleri ile dişlerin doğal renginden daha beyaz bir renk elde edilmesi sağlanır.

bonding dis tedavisi maltepe kucuk dislerin cozumu ozel dis klinigi

Küçük Dişlerin Büyütülmesi (Bonding Diş Tedavisi)

Bonding diş tedavisi dişin doğal renginde ve oldukça çekici bir gülümseme elde edilmesini sağlayan bir diş tedavi şeklidir. Bu uygulama sırasında dişe uygulanacak olan opasitede kompozit madde sertleşerek dişe uygun teknikler ile yerleştirilir.

Diş Eti Hastalıklarının Tedavisi (Periodontoloji)

Periodontoloji genel olarak diş etlerinin ve diş köklerini çevreleyen kemik hastalarının tedavileri ile ilgilenen bir ana bilim dalı olarak tanımlanabilmektedir. Bu bilim dalı içerisinde uzmanlığını almış olan doktorlara ise Periodontist adı verilmektedir.

Estetik gulus tasarimi tedavisinde bilinmesi gerekenler

Estetik Gülüş Tasarımı (Gülüş Dizaynı)

Gülüş tasarımı tedavi yöntemi diş ve diş etlerinde şekil ve biçim bozuklukları olan kişiler için uygulanabilmektedir. Ayrıca diş renklendirme ve dişlerdeki orantısızlıkların giderilmesinde de estetik gülüş dizaynı yöntemi tercih edilmektedir.

Buraya Tıkla, Hemen Ara!